Kambodża – informacje,  wiza

Pogoda i klimat w Kambodży.

 • W Kambodży panuje klimat  w którym wyróżnia się dwie pory roku: deszczową i suchą. Pora deszczowa trwa od maja do października. Charakteryzuje się częstymi i zwykle krótkimi ulewami i średnimi temperaturami wahającymi się od 27 do 30 stopni Celsjusza.
  Krótkie, ulewne deszcze w porze deszczowej zwykle nie przeszkadzają w organizacji wycieczek.
  Natomiast pora sucha jest od października do maja i wówczas mamy nieco niższe temperatury (25 – 27 stopni Celsjusza),  deszcze padają sporadycznie.

Atrakcje turystyczne

Największą atrakcją Kambodży i TOP zwiedzania w Azji to Angkor, pradawna stolica Imperium Khmerów. To największy na świecie kompleks świątynny. Phnom Penh, stolica kraju, jest głośnym miastem, pełnym riksz i motorów. Szczególnie warte uwagi są miejsca związane z reżimem Czerwonych Khmerów; S-21 oraz Pola Śmierci. Najpopularniejsze kurorty plażowe nad morzem to Sihanoukville i Kep.

Wiza do Kambodży

Obywateli RP obowiązują wizy turystyczne do Kambodży. Można je otrzymać na przejściach granicznych za opłatą 35.-$ lub wyrobić online, przed przyjazdem:   https://www.evisa.gov.kh/?lang=Pol

Dziesięć ciekawych faktów na temat Kambodży

 • 1. Flaga Kambodży jest jedyną flagą narodową, która przedstawia budynek – Angkor Wat
 • 2. Kambodża zmieniała zawsze swoją nazwę , Gdy zmieniał się rząd : Nazwa Republika Khmerów podczas swoich republikańskich lat , Demokratyczna Kampucza pod rządami Czerwonych Khmerów , a Republika Ludowa Kampuczy pod lewicową grupą o nazwie Front Ocalenia . Dzisiaj oficjalna nazwa- to Królestwo Kambodży .
 • 3.W czasie rządów Czerwonych Khmerów w ciągu zaledwie czterech lat zginęła jedna piąta ludności Kambodży .Została zgładzona większość wykształconych osób w społeczeństwie.
 • 4.Lider Czerwonych Khmerów Pol Pot chciał aby wszyscy wykształceni Kambodżanie zostali zamordowani , tak żeby nikt nie sprzeciwiał się jego rządom .
 • 5.Połowa obecnej populacji Kambodży jest poniżej 15-go roku życia .
 • 6.Tradycyjnie w Królestwie Kambodży nie obchodzi się urodzin . Starsi ludzie mogą nawet nie wiedzieć, jaki dzień przypada na ich urodziny.
 • 7.W ostatnich latach, największym źródłem dochodu w kraju jest przemysł włókienniczy . Drugim głównym źródłem dochodów Kambodży jest turystyka.
 • 8.Kambodża ma jeden z najwyższych wskaźników wyrębu drzew na świecie . Od roku 1990 do 2005 ,kraj stracił 25.000 kilometrów kwadratowych lasu .
 • 9.W Kambodży za najwyższą część ciała ludzkiego  uważa się głowę i nie należy jej dotykać pod żadnym pozorem nawet w najmilszy sposób.
 • 10.Za brak szacunku  uważa się, też gdy stopy ludzkie lub podeszwy butów skierowane są w kierunku osób lub rzeczy , więc stopy powinny być schowane kiedy się np. siedzi

Polecamy ubezpieczenie