KAMBODŻA-TAJLANDIA  “Skarby Kambodży i wyspy Tajlandii”

NAJPOPULARNIEJSZA
Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa; zwiedzanie świątyń w Kambodży i wypoczynek na najciekawszym geograficznie i najpiękniejszym wybrzeżu Tajlandii w Krabi (w porze deszczowej nad Morzem Andamańskim sugerujemy wypoczynek na wyspie Koh Samui w Zatoce Tajlandzkiej) . Polecana  wyprawa dla osób wybierajacych sie w te rejony po raz pierwszy.

 

Cena (bez biletów lotniczych do Bangkoku) :

 • ok. 1800.-$/osoba  (hotele 4*)
 • ok. 1500.-$/osoba  (hotele 3*+)
 • ok. 1400.-$/osoba  (hotele 3*)

Mapa wycieczki Kambodża – Tajlandia:

Jest to przykładowy program podróży. Chętnie przedstawimy propozycję spełniającą konkretne zainteresowania i preferencje.
Dzień 1    wylot do Bangkoku – bilety we własnym zakresie lub za naszym pośrednictwem

Dzień 2    BANGKOK > SIEM REAP

Po przylocie do Bangkoku,  godzinny przelot do Siem Reap. Spotkanie z naszym kierowcą i transfer oraz zakwaterowanie w hotelu, niedaleko od słynnej Pub Street. Odpoczynek po podróży, polecamy khmerskie masaże, dostępne w hotelu. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 3     TONLE SAP  (B)       Największe jezioro południowo-wschodniej Azji.

Wyprawa nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, życie prostych ludzi, pola ryżowe, piękne krajobrazy.   Powrót do hotelu. Czas na relaks, khmerski masaż i słynne Pub Street. Nocleg w Siem Reap.

TONLE SAP – Największe jezioro w południowo-wschodniej Azji, jego powierzchnia zmienia się od 2600km2 w porze suchej – od listopada do kwietnia (głębokość wody 1 metr), do 16000km2 (głębokośc wody 10 metrów) w porze deszczowej – od czerwca do pażdziernika.
Polega to na tym, że odpływ/dopływ jeziora, rzeka Tonle Sap, zmienia swój bieg w porze deszczowej i zaczyna wtłaczać wodę do jeziora z Mekongu, który w związku z silnymi opadami i topnieniem śniegów w Himalajach ma jej nadmiar.
Wtedy jezioro jest największym producentem ryb słodkowodnych na świecie.

W 1997 roku system hygrogeorgraficzny jeziora został uznany przez UNESCO jako Rezerwa Biosfery.

Dzień 4    ANGKOR   (B)

Zwiedzanie świątyń Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King. Po powrocie czas na miejscowe rynki. Nocleg w Siem Reap.

Wycieczka zaczyna się przy największym kompleksie świątyń na świecie, Angkor Wat – poczuj jej urok i zobacz przepiękne płaskorzeźby zdobiące jej mury.  Następnie Angkor Thom – w XII wieku, najwieksze miasto na swiecie i tajemnicza świątynia Bajon.

Dzień 5   SIEM REAP okolice  (B )   

Zwiedzanie świątyń Ta Prom i Banteai Srei. Po powrocie do hotelu czas wolny na zakupy pamiątek. Nocleg w Siem Reap.

Banterai Srei to “świątynia Kobiet” – niewielka, ponad tysiac-letnia, światynia o najbardziej misternych plaskorzeżbach w czerwonym piaskowcu. Nie może zabraknąć słynnej Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider” . Wybierz się tam na spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynie.

Dzień 6  SIEM REAP>Bangkok > Krabi (B)       Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku a następnie do Krabi. Transfer nad morze i zakwaterowanie w kameralnym hotelu. Relaks po podróży.

Dzień 7-10  KRABI (B)    Dni wolne na program indywidualne. Morze, słońce, plaża, LB. Dla aktywnych polecamy morskie kajaki. Wycieczki na najbliższe wysepki, dostępne są fakultatywnie, zamówienie można zrobić “z dnia na dzień”. Przez kilka dni “ładujemy nasze baterie słoneczne”. Polecamy szkołę tajskiej kuchni. Ta nauka zaowocuje urozmaiceniem naszej domowej kuchni przez wyśmienite tajskie potrawy i bardzo proste w przygotowaniu.

Krajobrazy wybrzeża Krabi są nieco podobne do Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Egzotyczny pejzaż tworzy bujna tropikalna roslinność na skałach i klify wystające z turkusowej wody Morza Andamańskiego. Jeżeli jesteś zwolennikiem czynnego wypoczynku i amatorem przygód to w tych okolicach czeka na Ciebie wiele atrakcji. Wokół raj dla miłośników snorkelingu i nurkowania.

Dzień 11    (B, L)  Krabi-Khao Sok-Bangkok      Przejazd do parku narodowago Khao Sok i wycieczka po jeziorze – najpiękniejsze krajobrazy Tajlandii. Lunch w pływającej restauracji. Można się kąpać w krystalicznej wodzie jeziora. Wycieczka do jaskiń w których wciąż rosną korale (okoliczne wzgórza należały 130 mln lat temu do największej rafy koralowej na naszej planecie, rozciągającej się od Himalajów do Papua Nowa Gwinea). Po wycieczce transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu

Dzień 12   (B)  Bangkok      Program indywidualny, do uzgodnienia, porozmawiamy na temat Bangkoku podczas pobytu nad morzem.

Dzień 13   (B)  Bangkok      Transfer na lotnisko.      Wylot do Europy.

Dzień 14   przylot

SYMBOLE:      B – śniadanie, L -lunch, D – kolacja

Po więcej informacji prosimy o kontakt

KAMBODŻA-TAJLANDIA wycieczka “Skarby Kambodży i wyspy Tajlandii”

Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa; zwiedzanie świątyń w Kambodży i plażowanie na najpiękniejszym wybrzeżu Tajlandii w Krabi.

Cena dla minimum 2 uczestników:

 • ok. 1800.-$/osoba  (hotel 4*)
 • ok. 1500.-$/osoba  (hotel 3*+)
 • ok. 1400.-$/osoba  (hotel 3*)

Cena obejmuje :

 • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami,
 • wymienione wycieczki (prywatne) i transfery, przewodnik w j.angielskim (mozliwość opieki polskiego pilota, podczas wycieczek w Kambodży – za dodatkową opłatą)
 • SIM karta do kontaktu z naszym biurem po polsku
 • bilety wstępu do świątyń

Cena nie zawiera:

 • przelotów do Tajlandii
 • napoje przy posiłkach i posiłki nie ujęte w programie
 • wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

Co zabrać do Tajlandii/Kambodży?

 1. Najlepiej jak najmniej, bo nawet jeśli się czegoś zapomni, zawsze można to kupić na miejscu. Wcale to nie jest trzeci świat, np. w Tajlandii sieć 7/11 jest na każdym rogu. W Kambodży też nie brakuje supermarketów. Pralnie są tanie.
 2. W Kambodży od razu po przyjeżdzie można oddać na recepcji, rzeczy z ostatnich dni do prania – tam jest tanio i będzie do odbioru następnego dnia.
 3. Nie zabieramy pełnej torby (walizki, plecaka), zostawiając dużo, DUŻO miejsca na zakupy (dla siebie, dla rodziny i znajomych)…
 4. Jak mamy swoje ulubione bawełniane, lekkie ubranie, sandały, nakrycie głowy, strój do kąpieli i okulary przeciwsłoneczne to zabieramy. Jak nie mamy to kupimy na straganach ulicznych wyroby z najlepszej bawełny, za niewielkie pieniądze plus do wyboru najmodniejsze wzory okularów i modele zegarków (podróbki słynnych firm, prezentują sie jak oryginały i nawet działają przez rok lub dwa).
 5. Środki higieniczne i krem przeciwsłoneczny z odpowiednim filtrem KONIECZNIE, preparaty przeciw komarom są łatwo dostępne na miejscu. Aptek jest wiele z dużym wyborem medykamentów, leki sporo tańsze niż w Polsce. Szczepienia nie są wymagane.
 6. Karty płatnicze American Express, Visa i MasterCard są powszechnie honorowane w hotelach i restauracjach, bankomatów jest mnóstwo. W Kambodży najlepiej mieć dolary . Często skromne pamiątki są w cenie “one dolar”. Oprócz tego dolar jest tu praktycznie obowiązującą walutą, gdyż miejscowe pieniądze mają znaczenie tylko przy wydawaniu reszty. 1 $ = 4000 Rieli. Warto mieć przy sobie scyzoryk, latarkę.
 7. INNE: Jak lubimy dobrą kawę to zabieramy paczkę swojej ulubionej i grzałkę. Wedlowska czekolada jest tu też nie do zdobycia. To samo dotyczy dobrego żółtego sera.

 

 

POLECAMY