Majówka w Birmie 29.04-07.05.2017
BIRMA – Prawdziwa Azja

Cena 2950.-zł plus ok. 2,5 tys zł przeloty do Bangkoku. Minimum 2 uczestników.
UWAGA: program można rozszerzyć o wypoczynek nad morzem

Program wyprawy:

Bangkok – Yangon – Bagan – Mandalay – Bangkok

29.04 (Sobota)
wylot do Bangkoku (lot dobierzemy wspólnie i do niego dostosujemy dalszy plan)

30.04
przylot do Bangkoku, transfer na lotnisko Don Muang, przelot do Yangon.   Spotkanie z polskim pilotem, transfer i zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Spacerek po Chińskiej Dzielnicy i Food Street – pełnej maleńkich restauracji – czas na kolację. Nocleg w Yangon.

01.05
zwiedzanie Shwedagon Pagoda – to najsłynniejsza i największa pagoda w Birme, której ogrom i bogactwo powala. 99-cio metrowa pagoda pokryta jest złotem – 27 ton listków złota oraz inkrustowana – prawie pieć tysięcy diamentów, największy ma 76 karatów. Spacerek po centrum Yangon i miejscowym targu. Czas na kolację i nocny luksusowy bus (rozkładane fotele 2+1) do Bagan.

02.05
Przyjazd wcześnie rano i transfer do hotelu. Czas na śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Baganu; poruszamy się skuterkami elektrycznymi. Odwiedzimy najważniejsze świątynie i pagody oraz klasztor: Ananda Temple, Dhammayangyi Temple, Shwesandaw Pagoda, Shwezigon Pagoda, Sulamani Guphaya Temple, Thatbyinnyu Temple, Manuha Temple. W przerwie – czas na lunch. Nocleg w Bagan.

03.05
Dla chętnych – przed sniadanem pojedziemy na wschód słońca nad świątyniami. Wycieczka na wulkaniczną Mount Popa – świętą górę natów – w tradycji birmańskiej góra uważana jest za siedzibę 37 natów –  potężnych duchów.  Po południu transfer minibusem do Mandalay. Czas na kolację, nocleg w Mandalay.

04.05
Zwiedzanie okolic Mandalay, jedziemy do Mingun, obejrzymy niedokończone dzieło króla Bodawpaya olbrzymią pagodę Mingun Paya (miała być największą świątynią na swiecie), największy dzwon na świecie – 90-tonowy Mingun Bell oraz pagodę Hsinbyume Paya w kształcie białego tortu. Czas na lunch na wzgórzach Sagaing Hills. Przejazd do Amanapura, przejdziemy po najdłuższym moście z drzewa tekowego na świecie. Czas na kolację i nocleg w Mandalay.

05.05
Zwiedzanie “świętego miasta” Mandalay – wybranych, najważniejszych świątyń: święty posąg Mahamuniego, drewniany klasztor Shwe Nandaw i pagoda Kuthodaw, gdzie zgromadzono 729 tabliczek opisujących zasady buddyzmu – największa kamienna księga na świecie. Transfer na lotnisko, przelot do Bangkoku, nocleg w Bangkoku.

06.05 (Sobota)
zwiedzanie Bangkoku, do uzgodnienia w trakcie wyprawy – przekażemy mapy i instrukcje. Transfer na lotnisko, wylot powrotny

07.06 (Niedziela)
przylot

Cena programu obejmuje następujące świadczenia: • hotele 3* ze śniadaniami • prywatne wycieczki, transfery, przeloty w Azji, opłaty lotniskowe • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych • opieka polskiego pilota podczas objazdówki Yangon-Mandalay-Bagan.

Koszty ponoszone indywidualnie, na miejscu, przez osoby uczestniczące w wyjeździe: • -posiłki nie ujęte w programie (aranżuje pilot 7-12 $/posiłek), napoje przy posiłkach, • -wizy do Birmy 50.-$ (można wyrobić na necie) , • -wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.).

Zapytaj o wycieczkę – prosimy o kontakt

POLECAMY

TAJLANDIA – KAMBODŻA, dwa tygodnie, zwiedzanie i wypoczynek
WIETNAM – KAMBODŻA, dwa tygodnie, zwiedzanie i kilka dni wypoczynku
KAMBODŻA – LAOS – WIETNAM, trzy tygodnie, objazd i kilka dni wypoczynku
BIRMA – KAMBODŻA – TAJLANDIA, dwa tygodnie, objazd i kilka dni wypoczynku