WIETNAM-KAMBODŻA wycieczka “Światowe dziedzictwo Wietnamu i Kambodży”

Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa, organizowana indywidualnie, na życzenie. Na trasie zabytki i perły przyrody z listy dziedzictwa UNESCO; zwiedzanie świątyń Angkor w Kambodży, rejs po zatoce Ha Long w Wietnamie, najbardziej urokliwe miasteczko Wietnamu – Hoi An i kilka dni wypoczynku nad morzem. W programie szkoły kuchni wietnamskiej i kambodżańskiej. Cena zależy od terminu – sezonu turystycznego, cen przelotów i kategorii hoteli, orientacyjnie:

 • ok. 2000.-$/osoba  (hotele 4*) plus przeloty do Sajgonu
 • ok. 1700.-$/osoba   (hotele 3*+) plus przeloty do Sajgonu
 • ok. 1600.-$/osoba plus  (hotele 3*) plus przeloty do Sajgonu

Mapa wycieczki Wietnam – Kambodża:

Dzień 1    wylot do Sajgonu (Ho Chi Min City = HCMC) – bilety we własnym zakresie lub za naszym pośrednictwem

Dzień 2    SAJGON   Witamy w Wietnamie!

Po przylocie do Sajgonu (największe miasto Wietnamu), transfer do hotelu i odpoczynek po długich lotach.

Nocleg w Sajgonie.

Dzień 3    SAJGON > SIEM REAP   (B,L)   Dzień w Sajgonie. Wietnamska Szkoła Kuchni.

Po śniadaniu wyprawa na miejscowy rynek, pod kierownictwem szefa kuchni, następnie szkoła kuchni wietnamskiej. Lunch z potraw ugotowanych w szkole. Spacerek po mieście, kolonialnych bulwarach, do katedry Notre Dame i  Poczty Głównej. Powrót po bagaże do hotelu, transfer na lotnisko.  Godzinny przelot do Siem Reap. Spotkanie z naszym kierowcą, transfer i zakwaterowanie w hotelu Soria Moria Boutique Hotel, niedaleko od słynnej Pub Street.

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 4   TONLE SAP  (B, D)  Największe jezioro południowo-wschodniej Azji. Kambodżańska  Szkoła Kuchni.

0 09:30 wycieczka nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, życie prostych ludzi, pola ryżowe, piękne krajobrazy.   Powrót do Siem Reap i szkoła kambodzańskiej kuchni oraz obiado-kolacja. Czas na relaks i Pub Street.

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 5 ANGKOR   (B)  Największy na świecie kompleks świątynny (lista UNESCO)

0 08:30 wycieczka-zwiedzanie świątyń Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King. Powrót do hotelu. Czas na relaks, kmerski masaż, miejscowe rynki.

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 6  SIEM REAP > HANOI   (B )    Angkor – w poszukiwaniu zaginionych skarbów (lista UNESCO)

07:30 wycieczka-zwiedzanie świątyń Ta Prom i Banteai Srei. Powrót do hotelu. Transfer na lotnisko i wieczorny przelot do Hanoi. Transfer do hotelu na starym mieście.

Nocleg w Hanoi.

Dzień 7  HA LONG BAY (B, L, D)   Największa atrakcja Wietnamu. 1960 wysepek.  (lista UNESCO)

08:00-08:30 wyjazd nad zatokę Halong Bay na 2-dniowy rejs luksusowym statkiem. Bagaż główny zostawiamy w przechowalni w hotelu.  Po drodze do Zatoki mijamy Deltę Rzeki Czerwonej. Krótka przerwa na kawę w małej miejscowości Sao Do, sławnej z ręcznie wykonanych produktów jak: tkane szale, obrusy i lakierowane drewno. Przyjazd do portu Halong w samo południe, embarkacja na drewniany, klasycznie zaprojektowany statek. Żegluga tym statkiem to wspaniała okazja, by podziwiać fascynujący krajobraz z ponad tysiącem wysepek. Na statku lunch z owoców morza. Wizyta w grotach na jednej z wysp. Zacumowanie w zatoce. Kąpiel i relaks. Kolacja. Póżniej można połowić kalmary albo potańczyć przy muzyce na pokładzie

Nocleg na statku.

Dzień 8  HA LONG BAY (B,L)

Śniadanie na statku. Kajaki lub kąpiel w zatoce. Możliwość wejścia na szczyt jednej z wysp na podziwianie panoramy zatoki. Lunch na statku. Przyjazd do Hanoi ok. 16:30. Powrót do hotelu po bagaże. Chwila relaksu. O 19:00 przejazd na stację kolejową i nocny pociąg do Danang, klimatyzowane kuszetki (4 osoby w przedziale).

Dzień 9  HOI AN (B, L)  najurokliwsze miasteczko w Wietnamie  (lista UNESCO)

Rano z okien pociągu zobaczymy wspaniałe krajobrazy okolicznych gór oraz wybrzeża. Po przybyciu w południe do Danang, transfer do Hoi An i zakwaterowanie w hotelu. Lunch i wycieczka po starym mieście. To, że jest na liście UNESCO, jest zasługą polskiego konserwatora zabytków Kazimierza Kwiatkowskiego, który uratował stare miasto. W centrum Hoi An odnajdziemy pomnik “Kazika”.

Nocleg w Hoi An.

Dzień 10   HOI AN (B, L)

Rowerowa (lub busikiem) wycieczka do wioski organicznych warzyw i ziół.  Aktywnie zaznajomimy się z uprawą ekologicznych warzyw.  Lunch ww wiosce. Powrót do Hoi An. Można też odwiedzić jedną z dwóch pobliskich plaż.

Nocleg w Hoi An.

Dzień 11   HOI AN (B)

Dzień wolny.

Nocleg w Hoi An.

Dzień 12   HOI AN (B)

Dzień wolny.

Nocleg w Hoi An.

Dzień 13   HOI AN – SAJGON (B)

Po południu transfer na lotnisko i przelot do Sajgonu. Wylot do Europy.

Dzień 14   przylot

 

SYMBOLE:

B – śniadanie, L -lunch, D – kolacja

 

 

KAMBODŻA-WIETNAM wycieczka

Cena dla minimum 2 uczestników:

 • ok. 2000.-$/osoba  (hotel 4*)
 • ok. 1700.-$/osoba  (hotel 3*+)
 • ok. 1600.-$/osoba  (hotel 3*)

 

Cena obejmuje :

 • zakwaterowanie w hotelu ze śniadaniami,
 • wymienione wycieczki (prywatne) i transfery, przewodnik w j.angielskim (jest możliwość, za dodatkową opłatą, polskiego pilota podczas wycieczek w Kambodży)
 • miejscowi, prywatni przewodnicy podczas wycieczek
 • bilety wstępu do świątyń

Cena nie zawiera:

 • przelotów do/z Sajgonu
 • napoje przy posiłkach i posiłki nie ujęte w programie
 • wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

 

 

Co zabrać do Wietnamu/Kambodży?

 1. Najlepiej jak najmniej, bo nawet jeśli się czegoś zapomni, zawsze można to kupić na miejscu. Wcale to nie jest trzeci świat, np. w Tajlandii sieć 7/11 jest na każdym rogu. W Kambodży też nie brakuje supermarketów. Pralnie są tanie.
 2. W Kambodży od razu po przylocie można oddać na recepcji, rzeczy z ostatnich dni do prania – tam jest tanio i będzie do odbioru następnego dnia.
 3. Nie zabieramy pełnej torby (walizki, plecaka), zostawiając dużo, DUŻO miejsca na zakupy (dla siebie, dla rodziny i znajomych)…
 4. Jak mamy swoje ulubione bawełniane, lekkie ubranie, sandały, nakrycie głowy, strój do kąpieli i okulary przeciwsłoneczne to zabieramy. Jak nie mamy to kupimy na straganach ulicznych wyroby z najlepszej bawełny, za niewielkie pieniądze plus do wyboru najmodniejsze wzory okularów i modele zegarków (podróbki słynnych firm, prezentują sie jak oryginały i nawet działają przez rok lub dwa).
 5. Środki higieniczne i krem przeciwsłoneczny z odpowiednim filtrem KONIECZNIE, preparaty przeciw komarom są łatwo dostępne na miejscu. Aptek jest wiele z dużym wyborem medykamentów, leki sporo tańsze niż w Polsce. Szczepienia nie są wymagane.
 6. Karty płatnicze American Express, Visa i MasterCard są powszechnie honorowane w hotelach i restauracjach, bankomatów jest mnóstwo. W Kambodży najlepiej mieć dolary . Często skromne pamiątki są w cenie “one dolar”. Oprócz tego dolar jest tu praktycznie obowiązującą walutą, gdyż miejscowe pieniądze mają znaczenie tylko przy wydawaniu reszty. 1 $ = 4000 Rieli. Warto mieć przy sobie scyzoryk, latarkę.
 7. INNE: Jak lubimy dobrą kawę to zabieramy paczkę swojej ulubionej i grzałkę. Wedlowska czekolada jest tu też nie do zdobycia. To samo dotyczy dobrego żółtego sera.

 

 

 

Wycieczka z wypoczynkiem nad morzem w Hoi An jest polecana od maja do końca sierpnia.

Od końca pażdziernika do kwietnia polecamy wariant wycieczki z plażowaniem w Mui Ne (cztery godziny jazdy z Sajgonu) zamiast wypoczynku w Hoi An.

POLECAMY