WIETNAM-LAOS-KAMBODŻA wycieczka “Śladami atrakcji listy UNESCO ” trzy-tygodniowa wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowo-wypoczynkowa, organizowana indywidualnie, na życzenie. Na trasie zabytki i perły przyrody z listy światowego dziedzictwa UNESCO.  Cena zależy od terminu – sezonu turystycznego, cen przelotów i kategorii hoteli, orientacyjnie:

 • ok. 2300.-$/osoba   (hotele 3*+) plus przeloty do Wietnamu
 • ok. 2100.-$/osoba plus  (hotele 3*) plus przeloty do Wietnamu

Dzień 1    wylot do Hanoi – bilety we własnym zakresie lub za naszym pośrednictwem

Dzień 2    HANOI    Stolica Wietnamu

Po przylocie do Hanoi – spotkanie z naszym kierowcą i transfer do hotelu na starym mieście.

Nocleg w Hanoi.

Dzień 3  HA LONG BAY (B, L, D)   Największa atrakcja Wietnamu. 1960 wysepek.  (lista UNESCO)

08:00-08:30 wyjazd nad zatokę Halong Bay na 2-dniowy rejs luksusowym statkiem. Bagaż główny zostawiamy w przechowalni w hotelu.  Po drodze do Zatoki mijamy Deltę Rzeki Czerwonej. Krótka przerwa na kawę w małej miejscowości Sao Do, sławnej z ręcznie wykonanych produktów jak: tkane szale, obrusy i lakierowane drewno. Przyjazd do portu Halong w samo południe, embarkacja na drewniany, klasycznie zaprojektowany statek. Żegluga tym statkiem to wspaniała okazja, by podziwiać fascynujący krajobraz z ponad tysiącem wysepek. Na statku lunch z owoców morza. Wizyta w grotach na jednej z wysp. Zacumowanie w zatoce. Kąpiel i relaks. Kolacja. Póżniej można połowić kalmary albo potańczyć przy muzyce na pokładzie

Nocleg na statku.

Dzień 4  HA LONG BAY (B, L)

Śniadanie na statku. Kajaki lub kąpiel w zatoce. Możliwość wejścia na szczyt jednej z wysp na podziwianie panoramy zatoki. Lunch na statku. Przyjazd do Hanoi ok. 16:30. Powrót do hotelu po bagaże. Chwila relaksu. O 19:00 przejazd na stację kolejową i nocny pociąg do Sapa, klimatyzowane kuszetki (4 osoby w przedziale).

Dzień 5   SAPA  (B, L, D)   

Przyjazd wczesnym rankiem do dworca w Lao Cai, niedaleko chińskiej granicy. Transfer 40 km samochodem do Sapa. Po drodze mijamy schodkowe tarasy ryżowe, spotykamy ludzi mniejszości etnicznej w kolorowych turbanach. Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka. Po lunchu, wędrowka górską ścieżką  4 km do wioski Cat Cat, a następnie wizyta w wiosce czarnych Hmongow i wędrówka do wodospadów. Powrót do Sapy na kolację.

Nocleg w Sapa.

Dzień 6   SAPA (B, L, D)     

Po śniadaniu, wyjazd samochodem do wioski Lao Chai i 5 km wędrówka do kilku górskich wiosek, należących do plemion: czarnych Hmonów, Dzay i czerwonych Dao. Piknik-lunch w ładnej okolicy, poprowadzimy wycieczkę wzdłuż pól ryżowych, w dolinie górskiej rzeki i wodospadów. Transfer do Sapa. Kolacja w restauracji i nocny pociąg do Hanoi (klimatyzowane kuszetki).

Dzień 7   HANOI-HUE (B, L)        mauzolea cesarzy (lista UNESCO)

Wcześnie rano przyjazd do Hanoi, transfer do hotelu, śniadanie i kilka godzin odpoczynku.  Transfer na lotnisko. Przelot do Hue. Wizyta w świątyniach i mauzoleach cesarzy Minh Mang ( na liście UNESCO); Khai Dinh i Tu Duc. Krótki przystanek w wytwórni kadzidełek. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu, zwiedzanie starej stolicy za czasów dynastii Nguyen i świątyni Thien Mu. Powrót do Hue łodzią po Rzece Perfumowej.

Nocleg w Hue.

Dzień 8  HOI AN (B, L)  najurokliwsze miasteczko w Wietnamie  (lista UNESCO)

Transfer do Hoi An i zakwaterowanie w hotelu. Po drodze Wzgórza Marmurowe. Lunch i wycieczka po starym mieście. Stare miasto Hoi An jest na liście UNESCO,to zasługa polskiego konserwatora zabytków Kazimierza Kwiatkowskiego, który uratował stare miasto. W centrum starego miasta Hoi An odnajdziemy pomnik “Kazika”.

Nocleg w Hoi An.

Dzień 9   DANANG – HANOI – LUANG PRABANG (B)

Transfer do Danang i przelot do Hanoi a następnie do Luang Prabang w Laosie. Spotkanie z naszym kierowcą i transfer do hotelu na starym mieście.

Dzień 10   LUANG PRABANG (B)   Stara stolica Laosu (lista UNESCO)

Rano przejazd do położonych w dżungli malowniczych wodospadów Kuang Si. Możliwa kąpiel w jeziorkach u podnóży wodospadu. Po powrocie do Luang Prabang zobaczymy m.in.: świątynię Wat Ho Phra Bang i posąg Buddy Prabang w zespole pałacu królewskiego. Następnie zwiedzimy świątynię Wat Xieng Hong z XVI wieku. Wyjdziemy na szczyt góry Phu Si, znakomity punkt widokowy na okolicę.
Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 11   LUANG PRABANG (B)

Płyniemy łodziami po Mekongu na wycieczkę z przewodnikiem do jaskiń Pak Ou. Zebrano w nich 4000 buddyjskich posągów. Po wycieczce powrót do Luang Prabang.

nocleg w Luang Prabang

Dzień 12 LUANG PRABANG – SIEM REAP  (B)  Witamy w Kambodży!

Transfer na lotnisko i przelot do Siem Reap w Kambodży. Polecamy spacerek na słynne Pub Street – uliczki z fajnym klimatem i mnóstwem kawiarenek i pubów.  Czas na relaks, kmerski masaż, miejscowe rynki.

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 13 ANGKOR   (B)  Największy na świecie kompleks świątynny (lista UNESCO)

0 08:30 wycieczka-zwiedzanie świątyń Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King. Powrót do hotelu. Czas na relaks, kmerski masaż, miejscowe rynki.

Nocleg w Siem Reap.

Dzień 14  SIEM REAP > PHNOM PENH  (B )            Stolica Kambodży.

transfer lux busem (z WIFI) do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu. Polecamy spacerek bulwarem wzdłuż Mekongu do Pałacu Królewskiegi i Srebrnej Pagody.
Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 15    Rzeka MEKONG (B)

Rejs szybką łodzią po rzece Mekong. Przystanek na formalności graniczne  (obowiązkowo trzeba mieć wizę do Wietnamu w paszporcie). Po przybyciu do Chau Doc, transfer i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 16   Delta MEKONG (B, L)

Wycieczka do sanktuarium ptaków Tra Su – podróżując małymi łódkami przez naturalne kanały w lesie – wypatrujemy tropikalne ptaki.

Transfer do Can Tho, zakwaterowanie w hotelu

Nocleg w Can Tho.

Dzień 17   Delta MEKONG – SAIGON (B, L)

Delta – targi wodne, wioski na rzecznych wyspach. Po lunchu transfer do Sajgonu. Zakwaterowanie w centrum najwiekszego miasta Wietnamu. Polecamy spacerek po kolonialnych bulwarach do katedry Notre Dame i Poczty Głównej.

Nocleg w Sajgonie.

Dzień 18   SAIGON – MUI NE (B)

Transfer nad morze do Mui Ne. W południe zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Wypoczynek.

Dzień 19   SAIGON – MUI NE (B)

Wypoczynek.

Dzień 20   SAIGON – MUI NE (B)

Wypoczynek. Wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 21

Przylot.

SYMBOLE:

B – śniadanie, L -lunch, D – kolacja

 

WIETNAM-LAOS-KAMBODŻA wycieczka 3 tygodnie

Cena dla minimum 2 uczestników:

 • ok. 2300.-$/osoba  (hotele 3*+)
 • ok. 2100.-$/osoba  (hotele 3*)

Cena obejmuje :

 • zakwaterowanie w hotelu ze śniadaniami,
 • wymienione wycieczki (prywatne) i transfery, przewodnik w j.angielskim
 • miejscowi, prywatni przewodnicy podczas wycieczek
 • bilety wstępu do świątyń

Cena nie zawiera:

 • przelotów do Wietnamu (przylot do hanoi, wylot z Sajgonu)
 • opłat wizowych
 • napoje przy posiłkach i posiłki nie ujęte w programie
 • wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

 

 

 

Co zabrać do Wietnamu/Kambodży?

 1. Najlepiej jak najmniej, bo nawet jeśli się czegoś zapomni, zawsze można to kupić na miejscu. Wcale to nie jest trzeci świat, np. w Tajlandii sieć 7/11 jest na każdym rogu. W Kambodży też nie brakuje supermarketów. Pralnie są tanie.
 2. W Kambodży od razu po przylocie można oddać na recepcji, rzeczy z ostatnich dni do prania – tam jest tanio i będzie do odbioru następnego dnia.
 3. Nie zabieramy pełnej torby (walizki, plecaka), zostawiając dużo, DUŻO miejsca na zakupy (dla siebie, dla rodziny i znajomych)…
 4. Jak mamy swoje ulubione bawełniane, lekkie ubranie, sandały, nakrycie głowy, strój do kąpieli i okulary przeciwsłoneczne to zabieramy. Jak nie mamy to kupimy na straganach ulicznych wyroby z najlepszej bawełny, za niewielkie pieniądze plus do wyboru najmodniejsze wzory okularów i modele zegarków (podróbki słynnych firm, prezentują sie jak oryginały i nawet działają przez rok lub dwa).
 5. Środki higieniczne i krem przeciwsłoneczny z odpowiednim filtrem KONIECZNIE, preparaty przeciw komarom są łatwo dostępne na miejscu. Aptek jest wiele z dużym wyborem medykamentów, leki sporo tańsze niż w Polsce. Szczepienia nie są wymagane.
 6. Karty płatnicze American Express, Visa i MasterCard są powszechnie honorowane w hotelach i restauracjach, bankomatów jest mnóstwo. W Kambodży najlepiej mieć dolary . Często skromne pamiątki są w cenie “one dolar”. Oprócz tego dolar jest tu praktycznie obowiązującą walutą, gdyż miejscowe pieniądze mają znaczenie tylko przy wydawaniu reszty. 1 $ = 4000 Rieli. Warto mieć przy sobie scyzoryk, latarkę.
 7. INNE: Jak lubimy dobrą kawę to zabieramy paczkę swojej ulubionej i grzałkę. Wedlowska czekolada jest tu też nie do zdobycia. To samo dotyczy dobrego żółtego sera.

 

 

 

POLECAMY