Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wyprawę, dzięki której będziesz mógł poznać Birmę – kraj, który dopiero od niedawna stoi otworem przed przybyszami z zagranicy.
Podczas tygodniowej wyprawy zagwarantujemy Ci gamę różnych doznań. Będziesz mógł wcielić się w rolę odkrywcy, który zwiedzi i pozna tajemnice skrywane przez najwspanialsze świątynie Birmy.

Wyprawa objazdowa
BIRMA – Prawdziwa Azja

Cena 2950.-zł (wersja tygodniowa) plus ok. 2,5 tys zł przeloty do Bangkoku. Minimum 2 uczestników.
UWAGA: program można rozszerzyć o wycieczkę na jezioro Inle oraz wypoczynek nad morzem

Program wyprawy:

Bangkok – Mandalay – (Inle) – Bagan – Yangon – Bangkok

Dzień 1   BANGKOK – MANDALAY (B,D)
Przelot z Bangkoku do Mandalay, a tam spotkanie z przewodnikiem i zakwaterowanie w hotelu. Na powitanie przewidziana jest obiado-kolacja w restauracji, podczas której będziesz mógł spróbować lokalnych specjałów.

Dzień 2   MANDALAY
Cały dzień poświęcimy na poznanie Mandalay i okolic. Z samego rana jedziemy do klasztoru Amarapura, który jest w dalszym ciągu zamieszkiwany przez około 1200 mnichów. Następnie udajemy się do najdłuższego, bo liczącego ponad kilometr, mostu tekowego na świecie. Przy nim też można podziwiać widoki na jezioro Taungthamon oraz pobliskie okolice. Ruszamy dalej, tym razem w stronę Mingun, by zwiedzić najpotężniejszą pagodę świata Pathodawgyi, niedokończony zabytek z 1770 roku oraz 90-tonowy Mingun Bell – jeden z największych dzwonów świata, który sprawia wyjątkowe wrażenie. Po powrocie do Mandalay kontynuujemy odkrywanie kolejnych sekretów skrywanych przez świątynie Mahamuni i Kuthodaw.

Dzień 3   MANDALAY – BAGAN
Przejazd do Baganu, mistycznego miejsca słynącego z zabytkowego kompleksu świątyń, znajdującego się na liście UNESCO jako jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Wiele z zachowanych zabytków miasta to świątynie, stupy i klasztory, których budowę rozpoczęto w IX w. Jest to niezwykły kompleks, którego widok gwarantuje niesamowite doznania. Po zakwaterowaniu w hotelu rozpoczynamy zwiedzanie. Na dziś przewidziana wizyta w świątyni Ananda, uznanej za architektoniczne arcydzieło i najpiękniejszą świątynię Baganu. Zbudowana w stylu Mon skrywa cztery antyczne wizerunki Buddy (dwa z XII wieku i dwa z XVI wieku), rozmieszczone po każdej ze stron świata. Nocleg w Bagan.

Dzień 4   BAGAN
Czeka nas cały dzień zwiedzania najważniejszych i najwspanialszych z ocalałych pagód i świątyń, reprezentujących różne okresy i style architektoniczne. Zaczniemy od wizyty w jednej z najstarszych świątyń – pagody Shwezigon wraz z jej wspaniałą, ogromną złotą stupą. Następnie skierujemy się do XIII-wiecznej świątyni Htilominlo z najlepiej zachowanymi w Baganie rzeźbionymi w piaskowcu ornamentami. Po południu wybierzemy się na wyjątkową przejażdżka bryczką konną, z której będziemy mogli podziwiać setki mniejszych, rzadziej odwiedzanych świątyń i pagód. Na koniec zajrzyjmy jeszcze do Dhammayangyi, największej świątyni w Baganie, zbudowanej z cegły. Nocleg w Bagan.

Dzień 5   MT. POPA – YANGON
Wycieczka na wulkaniczną Mount Popa – świętą górę natów – w tradycji birmańskiej góra uważana jest za siedzibę 37 natów – potężnych duchów. Po południu przelot do Yangon – interesującego miasta położonego nad rzeką Irawadi, które było stolicą Birmy do 2005 roku. Transfer do hotelu w centrum miasta. Nocleg w Yangon.

Dzień 6
Udajemy się z wizytą do najświętszej i najbardziej spektakularnej świątyni w kraju – pagody Shwedagon, pokrytej szczerym złotem i diamentami. Na koniec spacer ulicami centrum miasta.
Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku.

UWAGA: Możliwe rozszerzenie o wypoczynek nad morzem.

CENA: od 860.-$ za osobę, minimum 2 uczestników.

Cena programu obejmuje następujące świadczenia:

  • hotele 2*-3* ze śniadaniami
  • prywatne wycieczki, transfery,
  • przeloty w Azji (Bangkok – Mandalay, Bagan-Yangon, Yangon – Bangkok), opłaty lotniskowe
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i Parków Narodowych

Koszty ponoszone indywidualnie, przez osoby uczestniczące w wyjeździe:

  • -posiłki nie ujęte w programie, napoje przy posiłkach,
  • -wizy do Birmy 50.-$ (można wyrobić na necie) ,
  • -wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.).

Zapytaj o wycieczkę – prosimy o kontakt

Krótki film z naszej wycieczki skuterkami elektrycznymi w Baganie:

ROZSZERZENIE O JEZIORO INLE:

Dzień 3
Przed nami kolejny dzień pełen wrażeń, tym razem udamy się nad położone pomiędzy górami Jeziorem Inle (około 25 km). Z samego rana lecimy do Heho i dalej nad jezioro Inle, skąd jedziemy do Nyaung Shwe, miasteczka leżącego na brzegu jeziora. Tutaj, w centrum kultury Intha, będziemy podziwiać cudowną przyrodę oraz przyjrzymy się życiu ludności, która do perfekcji opanowała jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Będziemy mieli także okazję zobaczyć wznoszącą się nad jeziorem wioski wybudowane na palach, pływające ogrody i farmy. Następnie zwiedzimy położony na jeziorze klasztor Nga Phe Kyaung (Klasztor Skaczących Kotów), słynący ze skaczących przez obręcze kotów, które wytresowali lokalni mnisi, oraz z antycznych rzeźb Buddy. Finałem naszej eskapady będzie podziwianie malowniczego zachodu słońca na środku jeziora. Przejazd do hotelu nad jeziorem Inle i zasłużony odpoczynek, by nabrać siły na do dalszych przygód.

Dzień 4
Kontynuujemy zwiedzanie jeziora Indle. Płyniemy w rejs tradycyjną drewnianą łódką po jeziorze Inle. Pierwszym miejscem, do którego zajrzyjmy będzie pagoda Phaung Daw Oo, najświętsze miejsce kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy. Złożymy także wizytę w wioskach trudniących się rzemiosłem, gdzie poznasz tajniki tkactwa jedwabiu, żłobieniu i budowy łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz będziesz mógł porozmawiać z lokalnymi kowalami i złotnikami z plemienia Intha. Następnie udamy się na spotkanie ze słynnymi kobietami z plemienia Padaung, nazywane potocznie ”kobietami-żyrafami” z racji noszonych na szyjach miedzianych obręczy. Kolejny noc spędzamy nad jeziorem.

Następnego dnia rano przelot do Baganu

DOPŁATA za rozszerzenie o wycieczkę na jezioro Inle: od 370.-$ za osobę

 

POLECAMY BIRMA – KAMBODŻA – TAJLANDIA, dwa tygodnie, objazd i kilka dni wypoczynku