Wietnam – Kambodża – Laos “Only the Best”

Topowe atrakcje Wietnamu, Laosu i Kambodży. Kompaktowo i bez “fabryk turystycznych”.

 • W Laosie najbardziej urokliwe miasto i była stolica: Luang Prabang (UNESCO) oraz bajeczne wodospady Kuang Si.
 • W Kambodży świątynie Angkoru (UNESCO).
 • W Wietnamie luksusowy rejs po zatoce Halong (UNESCO).
 1. Wycieczka jest organizowana indywidualnie, zgodnie z preferencjami klienta. Czas trwania –  10 dni w dowolnym terminie, można dobrać tak przeloty aby wylot np. z Warszawy był w piątek a przylot w niedzielę wieczorem.
 2. Za dodatkową opłatą możliwość opieki polskiego pilota (miejscowego rezydenta od 30 lat) podczas wycieczek do Luang Prabang/świątyń Angkoru.

PROMOCYJNA CENA : od 1600.-$ za osobę, minimum 2 uczestników.

Hanoi (WIETNAM) –  Luang Prabang (LAOS) – Siem Reap (KAMBODŻA) – Cat Ba Island (WIETNAM) – Ha Long Bay

Dzień 1 wylot do Hanoi – bilety we własnym zakresie lub za naszym pośrednictwem

Dzień 2    HANOI    Przylot do Hanoi, spotkanie z naszym kierowcą na lotnisku i prywatny transfer do hotelu na starym mieście. Odpoczynek po podróży. Polecamy spacerek po starówce. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3    HANOI – LUANG PRABANG (B)    przelot do Luang Prabang, najbardziej urokliwego miasta w Laosie i byłej stolicy tego kraju, spotkanie z naszym kierowcą, transfer do hotelu na starym mieście. Spotkanie z przewodnikiem, spacer po starówce. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 4    LUANG PRABANG (B)    wycieczka do wodospadów Kuang Si (można się w nich kąpać) , po powrocie do Luang Prabang zwiedzanie najstarszych świątyń i Pałacu Królewskiego. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 5    LUANG PRABANG – SIEM REAP (B)     polecamy wejść na wzgórze Phousi, z ktorego rozlega się wspaniała panorama Luang Prabang. W południe transfer na lotnisko i przelot do Siem Reap w Kambodży. Spotkanie z naszym kierowcą i transfer do hotelu. Polecamy spacerek po Pub Street i khmerskie masaże. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 6    SIEM REAP (B)    Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do światyń Angkoru (UNESCO). Zwiedzanie świątyń Ta Prom, Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King.
Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą Imperium Khmerskiego.
Wycieczka zaczyna się od słynnej, największej świątyni Angkor Wat. Następnie Angkor Thom – w XII wieku największe miasto świata i tajemnicza świątynia Bajon z 54 wieżami a na nich 216 wyobrażeń medytującej twarzy oraz Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider”; spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynię. Po powrocie czas na Pub Street i nocne bazary. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 7    BANG MEALEA – TONLE SAP (B)    Zwiedzanie świątyni położonej 70km od Siem Reap – Beng Mealea – atmosfera przypomina filmy z Indiana Jones. Po przerwie na posiłek, wyprawa nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, spokojne życie prostych ludzi, piękne krajobrazy. Powrót do hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. Nocleg w Hanoi.
TONLE SAP – Największe jezioro w południowo-wschodniej Azji, jego powierzchnia zmienia się od 2600km2 w porze suchej – od listopada do kwietnia (głębokość wody 1 metr), do 16000km2 (głębokośc wody 10 metrów) w porze deszczowej – od czerwca do pażdziernika. Polega to na tym, że odpływ/dopływ jeziora, rzeka Tonle Sap, zmienia swój bieg w porze deszczowej i zaczyna wtłaczać wodę do jeziora z Mekongu, który w związku z silnymi opadami i topnieniem śniegów w Himalajach ma jej nadmiar. Wtedy jezioro jest największym producentem ryb słodkowodnych na świecie. W 1997 roku system hydro-geograficzny jeziora został uznany przez UNESCO jako Rezerwat Biosfery.

Dzień 8    HANOI > HA LONG BAY (B,L,D)    wyjazd nad zatokę Halong Bay (na liście UNESCO) na 2-dniowy rejs luksusowym statkiem. Transfer na przystań, po drodze Delta Rzeki Czerwonej. Po dotarciu do Ha Long, żegluga statkiem i wspaniała okazja, by podziwiać fascynujący krajobraz z ponad tysiącem wysepek. Na statku lunch z owoców morza. Wizyta w grotach na jednej z wysp. Zacumowanie w zatoce. Kąpiel i relaks. Kolacja. Dla chętnych krótki kurs kuchni Wietnamskiej. Można też połowić kalmary albo potańczyć przy muzyce na pokładzie Nocleg na statku.

Dzień 9    HA LONG BAY – HANOI (B, L)    Śniadanie na statku. Kajaki lub kąpiel w zatoce. Możliwość wejścia na szczyt jednej z wysp na podziwianie panoramy zatoki. Lunch na statku. Przyjazd do Hanoi ok. 16:30. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na ostatnie zakupy. Nocleg w Hanoi.

Dzień 10    HANOI (B)    Wcześnie rano transfer na lotnisko. Wylot powrotny do kraju. Przylot do Warszawy wieczorem.

Opis skrótów: B – śniadanie, L- lunch, D – kolacja

* wycieczki morskie, ze względów bezpieczeństwa, są to wycieczki w grupie, organizowane przez specjalistyczne, miejscowe biura.

Cena programu obejmuje następujące świadczenia:

 • indywidualnie organizowana prywatna wyprawa, nawet dla 2 osób
 • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami, wymienione posiłki
 • wymienione prywatne wycieczki i transfery, przeloty w Azji, opłaty lotniskowe, bilety wstepu do zwiedzanych obiektów, miejscowi przewodnicy podczas wycieczek (j. angielski).

UWAGA: Za dodatkowa opłatą możliwa opieka polskiego pilota podczas wycieczek do Luang Prabang/światyń Angkoru.

Koszty ponoszone indywidualnie:

 • -ubezpieczenie (polecamy World Nomads Insurance),
 • -wiza do Wietnamu, (w ambasadzie lub na lotnisku), do Laosu (na lotnisku)  i Kambodży (można wyrobić na necie)
 • -posiłki nie ujęte w programie , przewodnik zarekomenduje restauracje i pomoże zamówić potrawy,
 • -wycieczki fakultatywne,
 • -wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

Galeria zdjeć z tej wycieczki