Kambodża – sekrety Angkoru

9-14 dni | Cena: od 990.-$

TRASA WYCIECZKI (To przykład, program jest ustalany indywidualnie, możliwa modyfikacja, stosownie do życzeń i preferenccji klienta):

BANGKOK – SIEM REAP – ANGKOR TEMPLES (UNESCO) – PHNOM PENH – OTRES 2 BEACH – BANGKOK

Dzień 1   Wylot do Bangkoku

Dzień 2   BANGKOK     Przylot do Bangkoku. Przejazd na lotnisko Don Muang i zakwaterowanie w pobliskim hotelu. Odpoczynek. Polecamy spacerek po okolicach hotelu w kierunku Don Muang Market, po drodze jest wiele małych restauracyjek oferujących lokalne przysmaki .  Nocleg w Bangkoku.

Dzień 3    BANGKOK – SIEM REAP (B)   O 8 rano, przechodzimy korytarzem łaczącym hotel z lotniskiem do stanowisk odprawy na lot do Siem Reap. Wylot 09:55. Przylot o  11:00, odprawa i spotkanie z naszym kierowcą. 20 minut transferu i  zakwaterowanie w nowym Soria Moria Hotel and Spa. Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do światyń Angkoru.   Zwiedzanie świątyń Ta Prom, Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King. Po powrocie czas na Pub Street i market. Nocleg w Siem Reap.

Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą Imperium Khmerskiego. Wycieczka zaczyna się od słynnej, największej świątyni Angkor Wat. Następnie Angkor Thom – w XII wieku największe miasto świata i tajemnicza świątynia Bajon z 54 wieżami a na nich 216 wyobrażeń medytującej twarzy oraz Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider”; spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynię.  Wycieczka potrwa do zachodu słońca nad świątyniami ( około 18:00 ).

Dzień 4    BANG MEALEA – TONLE SAP (B)   Zwiedzanie świątyni położonej 70km od Siem Reap – Beng Mealea – atmosfera przypomina filmy z Indiana Jones. Po przerwie na posiłek, wyprawa nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, spokojne życie prostych ludzi, piękne krajobrazy.   Powrót do hotelu i czas na khmerski masaż oraz nocne bazary.   Nocleg w Siem Reap.

TONLE SAP – Największe jezioro w południowo-wschodniej Azji, jego powierzchnia zmienia się od 2600km2 w porze suchej – od listopada do kwietnia (głębokość wody 1 metr), do 16000km2 (głębokośc wody 10 metrów) w porze deszczowej – od czerwca do pażdziernika. Polega to na tym, że odpływ/dopływ jeziora, rzeka Tonle Sap, zmienia swój bieg w porze deszczowej i zaczyna wtłaczać wodę do jeziora z Mekongu, który w związku z silnymi opadami i topnieniem śniegów w Himalajach ma jej nadmiar. Wtedy jezioro jest największym producentem ryb słodkowodnych na świecie.   W 1997 roku system hydro-geograficzny jeziora został uznany przez UNESCO jako Rezerwat Biosfery.

Dzień 5     SIEM REAP – PHNOM PENH (B)    Transfer do Phnom Penh (luksusowym busem z WIFI)   Zakwaterowanie w De Art Hotel http://www.dearthotel.com/.   Polecamy spacerek po bulwarze nad rzeką Mekong w kierunku Pałacu Królewskiego, który można zwiedzić.   Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 6    PHNOM PENH – OTRES 2 (B)   Transfer do Sihanoukville i dalej na plażę Otres 2

 Na plażach w Otres nie ma tłumów, podobnie wygladały kurorty w Tajlandii około 15-20 lat temu.

https://www.youtube.com/results?search_query=otres+beach   Zakwaterowanie w hotelu przy plaży (do wyboru 3*-4*)   Nocleg w Otres.

Dzień 7-10   OTRES 2 (B)    Wypoczynek  i plażowanie. Polecamy fakultatywne wycieczki na rajskie wysepki Koh Kiev oraz Bamboo – możliwe, że na plażach w  zatoczkach tych wysepek poza Wami nie będzie nikogo.   Noclegi w Otres.

Dzień 11    OTRES – PHNOM PENH – BANGKOK (B)   Transfer na lotnisko w Phnom Penh. Przelot do Bangkoku. Transfer i zakwaterowanie w hotelu The Warehouse Bangkok Hotel http://www.thewarehousebangkok.com/ w pobliżu Złotego Pałacu Królewskiego i najważniejszych świątyń stolicy Tajlandii.

Dzień 12    BANGKOK (B)    Indywidualna wycieczka po Bangkoku – do uzgodnienia. Ostatnie zakupy przed wylotem do kraju.  Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 13    przylot

Cena programu obejmuje następujące świadczenia:

  • indywidualnie organizowana prywatna wyprawa, nawet dla 2 osób
  • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami, wymienione posiłki
  • wymienione prywatne wycieczki i transfery, przeloty w Azji, opłaty lotniskowe, bilety wstepu do zwiedzanych obiektów, miejscowi przewodnicy podczas wycieczek (j. angielski). Za dodatkowa opłatą możliwa opieka polskiego pilota podczas wycieczek do światyń Angkoru.

 

Koszty ponoszone indywidualnie:

  • -ubezpieczenie (polecamy World Nomads Insurance),
  • -wiza do Kambodży (można wyrobić na necie)
  • -posiłki nie ujęte w programie , przewodnik zarekomenduje restauracje i pomoże zamówić potrawy,
  • -wycieczki fakultatywne,
  • -wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)