WIETNAM-KAMBODŻA lista UNESCO

Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa, organizowana indywidualnie, na życzenie. Na trasie zabytki i perły przyrody z listy swiatowego dziedzictwa UNESCO; zwiedzanie świątyń Angkor w Kambodży, rejs po zatoce Ha Long w Wietnamie, najbardziej urokliwe miasteczko Wietnamu oraz stara stolica cesarska Hue.Cena zależy od terminu – sezonu turystycznego, cen przelotów i kategorii hoteli, orientacyjnie:

 • ok. 2000.-$/osoba  (hotele 4*) plus przeloty do Sajgonu
 • ok. 1700.-$/osoba   (hotele 3*+) plus przeloty do Sajgonu
 • ok. 1600.-$/osoba plus  (hotele 3*) plus przeloty do Sajgonu

Mapa wycieczki Wietnam – Kambodża:

Dzień 1 wylot do Hanoi – bilety we własnym zakresie lub za naszym pośrednictwem

Dzień 2 HANOI Przylot do Hanoi, spotkanie z naszym kierowcą na lotnisku i prywatny transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Polecamy spacerek po starym mieście. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3 HANOI > HALONG BAY (B,L,D)  wyjazd nad zatokę Halong Bay (na liście UNESCO) na 2-dniowy rejs luksusowym statkiem. Transfer na przystań, po drodze Delta Rzeki Czerwonej. Po dotarciu do Ha Long, żegluga statkiem i wspaniała okazja, by podziwiać fascynujący krajobraz z ponad tysiącem wysepek. Na statku lunch z owoców morza. Wizyta w grotach na jednej z wysp. Zacumowanie w zatoce. Kąpiel i relaks. Kolacja. Dla chętnych krótki kurs kuchni Wietnamskiej. Można też połowić kalmary albo potańczyć przy muzyce na pokładzie Nocleg na statku.

Dzień 4 HALONG > HANOI (B, L) Śniadanie na statku. Kajaki lub kąpiel w zatoce. Możliwość wejścia na szczyt jednej z wysp na podziwianie panoramy zatoki. Lunch na statku. Przyjazd do Hanoi ok. 16:30. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na ostatnie zakupy w Hanoi. Nocleg w Hanoi.

Dzień 5 HANOI- SIEM REAP(B) transfer na lotnisko w Hanoi i przelot do Siem Reap w Kambodży. Spotkanie z naszym kierowcą i transfer do hotelu oraz zakwaterowanie. Polecamy spacerek po Pub Street i khmerskie masaże. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 6 SIEM REAP (B) Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do światyń Angkoru (UNESCO). Zwiedzanie świątyń Ta Prom, Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King.
Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą Imperium Khmerskiego.
Peter Pan Travel Asia Co., Ltd., Tourism Licence 33/04982
Wycieczka zaczyna się od słynnej, największej świątyni Angkor Wat. Następnie Angkor Thom – w XII wieku największe miasto świata i tajemnicza świątynia Bajon z 54 wieżami a na nich 216 wyobrażeń medytującej twarzy oraz Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider”; spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynię.
Po powrocie czas na Pub Street i nocne bazary. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 7 BANG MEALEA – TONLE SAP (B)
Zwiedzanie świątyni położonej 70km od Siem Reap – Beng Mealea – atmosfera przypomina filmy z Indiana Jones. Po przerwie na posiłek, wyprawa nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, spokojne życie prostych ludzi, piękne krajobrazy. Powrót do hotelu i czas na khmerski masaż oraz nocne bazary.
Nocleg w Siem Reap.
TONLE SAP (UNESCO) – Największe jezioro w południowo-wschodniej Azji, jego powierzchnia zmienia się od 2600km2 w porze suchej – od listopada do kwietnia (głębokość wody 1 metr), do 16000km2 (głębokośc wody 10 metrów) w porze deszczowej – od czerwca do pażdziernika. Polega to na tym, że odpływ/dopływ jeziora, rzeka Tonle Sap, zmienia swój bieg w porze deszczowej i zaczyna wtłaczać wodę do jeziora z Mekongu, który w związku z silnymi opadami i topnieniem śniegów w Himalajach ma jej nadmiar. Wtedy jezioro jest największym producentem ryb słodkowodnych na świecie.
W 1997 roku system hydro-geograficzny jeziora został uznany przez UNESCO jako Rezerwat Biosfery.

Dzień 8 SIEM REAP – PHNOM PENH (B)
Przekjazd (6 godz) luksusowym busem do Phnom Penh. Polecamy spacer po bulwarze wzdłuż rzeki Mekong w kierunku Pałacu Królewskiego, można go zwiedzić.
Polecamy restaurację Friends http://tree-alliance.org/our-restaurants/friends.php?mm=or&sm=ftr , 5 minute spacerkiem od Pałacu. Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 9 PHNOM PENH – HCMC (Sajgon) (B)
Przejazd luksusowym busem do Ho Chi Min City (zakwaterowanie w hotelu). Polecamy spacer po bulwarach w centrum do Opery oraz katedry Notre Dame. Nocleg w HCMC.

Dzień 10
Transfer na lotnisko i przelot do Danang. Transfer do Hoi An (UNESCO) i zakwaterowanie w hotelu. Polecamy spacery po starym mieście pełnym nastrojowych kafejek i lokalnych restauracji, wizytę w pracowniach krawieckich, wyprawy rowerowe oraz plażowanie – w pobliżu Hoi An (3 km) znajdują się dwie plaże (nie ma tłumów) Nocleg w Hoi An

Dzień 11-12 HOI AN (B) Dzień wolny. Nocleg w Hoi An.

Dzień 13 HOI N (B) przejazd do Hue (UNESCO), po drodze zwiedzanie wzgórz marmurowych. Nocleg w Hue.

Dzień 14 HUE – HANOI (B) zwiedzanie Hue, po południu transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. Wylot do kraju.

 

 

SYMBOLE:

B – śniadanie, L -lunch, D – kolacja

 

 

KAMBODŻA-WIETNAM wycieczka

Cena dla minimum 2 uczestników:

 • ok. 2000.-$/osoba  (hotel 4*)
 • ok. 1700.-$/osoba  (hotel 3*+)
 • ok. 1600.-$/osoba  (hotel 3*)

 

Cena obejmuje :

 • zakwaterowanie w hotelu ze śniadaniami,
 • wymienione wycieczki (prywatne) i transfery, przewodnik w j.angielskim (jest możliwość, za dodatkową opłatą, polskiego pilota podczas wycieczek w Kambodży)
 • miejscowi, prywatni przewodnicy podczas wycieczek
 • bilety wstępu do świątyń

Cena nie zawiera:

 • przelotów do/z Hanoi
 • napoje przy posiłkach i posiłki nie ujęte w programie
 • wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

 

 

Co zabrać do Wietnamu/Kambodży?

 1. Najlepiej jak najmniej, bo nawet jeśli się czegoś zapomni, zawsze można to kupić na miejscu. Wcale to nie jest trzeci świat, np. w Tajlandii sieć 7/11 jest na każdym rogu. W Kambodży też nie brakuje supermarketów. Pralnie są tanie.
 2. W Kambodży od razu po przylocie można oddać na recepcji, rzeczy z ostatnich dni do prania – tam jest tanio i będzie do odbioru następnego dnia.
 3. Nie zabieramy pełnej torby (walizki, plecaka), zostawiając dużo, DUŻO miejsca na zakupy (dla siebie, dla rodziny i znajomych)…
 4. Jak mamy swoje ulubione bawełniane, lekkie ubranie, sandały, nakrycie głowy, strój do kąpieli i okulary przeciwsłoneczne to zabieramy. Jak nie mamy to kupimy na straganach ulicznych wyroby z najlepszej bawełny, za niewielkie pieniądze plus do wyboru najmodniejsze wzory okularów i modele zegarków (podróbki słynnych firm, prezentują sie jak oryginały i nawet działają przez rok lub dwa).
 5. Środki higieniczne i krem przeciwsłoneczny z odpowiednim filtrem KONIECZNIE, preparaty przeciw komarom są łatwo dostępne na miejscu. Aptek jest wiele z dużym wyborem medykamentów, leki sporo tańsze niż w Polsce. Szczepienia nie są wymagane.
 6. Karty płatnicze American Express, Visa i MasterCard są powszechnie honorowane w hotelach i restauracjach, bankomatów jest mnóstwo. W Kambodży najlepiej mieć dolary . Często skromne pamiątki są w cenie „one dolar”. Oprócz tego dolar jest tu praktycznie obowiązującą walutą, gdyż miejscowe pieniądze mają znaczenie tylko przy wydawaniu reszty. 1 $ = 4000 Rieli. Warto mieć przy sobie scyzoryk, latarkę.
 7. INNE: Jak lubimy dobrą kawę to zabieramy paczkę swojej ulubionej i grzałkę. Wedlowska czekolada jest tu też nie do zdobycia. To samo dotyczy dobrego żółtego sera.