WIETNAM-LAOS-KAMBODŻA  Uroki Indochin

Największe atrakcje Wietnamu, Laosu i Kambodży. Bez “fabryk turystycznych”. Trzy noclegi na wyspie Cat Ba pozwolą na wypoczynek i odbycie rejsu po największej atrakcji Wietnamu – zatoce Halong (UNESCO) przy najlepszej pogodzie , bez pośpiechu i z dala od utartej trasy. W Laosie najbardziej urokliwe miasto i była stolica: Luang Prabang (UNESCO) oraz bajeczne wodospady Kuang Si. W Kambodży świątynie Angkoru (UNESCO).

 1. Wycieczka jest organizowana indywidualnie, zgodnie z preferencjami klienta. Czas trwania –  dwa tygodnie lub więcej w dowolnym terminie, są możliwe dodatkowe wycieczki = rozszerzenie programu zwiedzania.
 2. Za dodatkową opłatą możliwość opieki polskiego pilota (miejscowego rezydenta od 30 lat) podczas wycieczek do Luang Prabang/świątyń Angkoru.

PROMOCYJNA CENA : od 1900.-$ za osobę, minimum 2 uczestników.

W programie:

 • Hanoi – tysiącletnie miasto i starówka
 • Wyspa Cat Ba – największa wyspa w archipelagu Ha Long (1960 wysepek)
 • rejs po zatoce Halong (UNESCO) z dala od utartych szlaków
 • Luang Prabang (UNESCO) – była stolica Laosu, świątynie i wodospady
 • Świątynie Angkoru (UNESCO) – absolutny TOP zwiedzania w Azji
 • Phnom Penh – stolica Kambodży
 • Ho Chi Min City (Sajgon) – największe miasto Wietnamu
TRASA WYCIECZKI (To przykład, program jest ustalany indywidualnie, możliwa modyfikacja, stosownie do życzeń i preferenccji klienta):

Hanoi (WIETNAM) – Cat Ba Island – Ha Long Bay – Luang Prabang (LAOS) – Siem Reap (KAMBODŻA) – Phnom Penh – HCMC (WIETNAM)

Dzień 1       wylot do Hanoi – bilety we własnym zakresie lub za naszym pośrednictwem

Dzień 2     HANOI        Przylot do Hanoi, spotkanie z naszym kierowcą na lotnisku i prywatny transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Polecamy spacerek po starym mieście. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3     HANOI > CAT BA (B)      Transfer na wyspę Cat Ba – największą wyspę archipelagu Ha Long (UNESCO) – około 3 godziny busikiem, godzinę łodzią motorową i busikiem do hotelu. Zakwaterowanie w 4* Catba Sunrise Resort. Relaks na basenie i plaży. Nocleg w Cat Ba.

Dzień 4    CAT BA (B, L)      wycieczka do Zatoki Halong (w kameralnej grupie) . Połyniemy trasą z dala od utartego szlaku większości łodzi turystycznych. Podczas rejsu bedzie kilka przystanków: kajaki wokół wysepek, przerwa na obiad na statku, kąpiel w rajskiej zatoczce z turkusową wodą i bezludna plaża. Powrót do hotelu o zachodzie słońca. Nocleg na wyspie Cat Ba.
Uwaga: w razie nieodpowiedniej pogody na rejs – przesuwamy go na następny dzień.

Dzień 5     CAT BA (B)       wypoczynek , plażowanie, wycieczka fakultatywna. Nocleg na wyspie Cat Ba.

Dzień 6      CAT BA – HANOI (B)  po południu transfer do Hanoi , zakwaterowanie w hotelu . Nocleg w Hanoi.

Dzień 7    HANOI – LUANG PRABANG (B)  przelot do Luang Prabang w Laosie, spotkanie z naszym kierowcą, transfer do hotelu na starym mieście. Spotkanie z przewodnikiem, spacer po starym mieście. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 8    LUANG PRABANG (B)   wycieczka do wodospadów Kuang Si , po powrocie do Luang Prabang zwiedzanie najstarszych świątyń i Pałacu Królewskiego  byłej stolicy Laosu.  Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 9   LUANG PRABANG – SIEM REAP (B)   transfer na lotnisko i przelot do Siem Reap w Kambodży. Spotkanie z naszym kierowcą i transfer do hotelu oraz zakwaterowanie. Polecamy spacerek po Pub Street i khmerskie masaże. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 10    SIEM REAP (B)       Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do światyń Angkoru (UNESCO). Zwiedzanie świątyń Ta Prom, Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King.
Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą Imperium Khmerskiego.
Peter Pan Travel Asia Co., Ltd., Tourism Licence 33/04982
Wycieczka zaczyna się od słynnej, największej świątyni Angkor Wat. Następnie Angkor Thom – w XII wieku największe miasto świata i tajemnicza świątynia Bajon z 54 wieżami a na nich 216 wyobrażeń medytującej twarzy oraz Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider”; spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynię.
Po powrocie czas na Pub Street i nocne bazary. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 11       SIEM REAP – PHNOM PENH (B)      Przejazd (6 godz) luksusowym busem do Phnom Penh. Polecamy spacer po bulwarze wzdłuż rzeki Mekong w kierunku Pałacu Królewskiego, można go zwiedzić.
Polecamy restaurację Friends http://tree-alliance.org/our-restaurants/friends.php?mm=or&sm=ftr , 5 minute spacerkiem od Pałacu. Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 12 PHNOM PENH – HCMC (Sajgon) (B)     Przejazd luksusowym busem do Ho Chi Min City . Zakwaterowanie w hotelu. Polecamy spacer po bulwarach w centrum do Opery  oraz katedry Notre Dame. Nocleg w HCMC.

Dzień 13  HCMC (B)    Indywidualna wycieczka, do ustalenia. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 14    przylot.

 

Cena programu obejmuje następujące świadczenia:

 • indywidualnie organizowana prywatna wyprawa, nawet dla 2 osób
 • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami, wymienione posiłki
 • wymienione prywatne wycieczki i transfery, przeloty w Azji, opłaty lotniskowe, bilety wstepu do zwiedzanych obiektów, miejscowi przewodnicy podczas wycieczek (j. angielski).

UWAGA: Za dodatkowa opłatą możliwa opieka polskiego pilota podczas wycieczek do Luang Prabang/światyń Angkoru.

 

Koszty ponoszone indywidualnie:

 • -ubezpieczenie (polecamy World Nomads Insurance),
 • -wiza do Wietnamu (w ambasadzie lub na lotnisku) i Kambodży (można wyrobić na necie)
 • -posiłki nie ujęte w programie , przewodnik zarekomenduje restauracje i pomoże zamówić potrawy,
 • -wycieczki fakultatywne,
 • -wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

Jeżeli termin i budżet pozwala to sugerujemy następujące rozszerzenie:

Dzień 13    HCMC – DANANG – HOI AN   Transfer na lotnisko i przelot do Danang. Transfer do Hoi An (UNESCO) i zakwaterowanie w hotelu. Polecamy spacery po starym mieście pełnym nastrojowych kafejek i lokalnych restauracji, wizytę w pracowniach krawieckich, wyprawy rowerowe oraz plażowanie – w pobliżu Hoi An (3 km) znajdują się dwie plaże (nie ma tłumów) Nocleg w Hoi An

Dzień 14    HOI AN (B) Dzień wolny.   Nocleg w Hoi An.

Dzień 15   HOI AN (B) przejazd do Hue (UNESCO), po drodze zwiedzanie wzgórz marmurowych. Nocleg w Hue.

Dzień 16    HUE – HANOI (B) zwiedzanie Hue, po południu transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. Wylot do kraju.