wycieczki KAMBODŻA-TAJLANDIA  “Skarby Kambodży i wyspy Tajlandii”

NAJPOPULARNIEJSZA
Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa. Zwiedzanie świątyń w Kambodży i wypoczynek na najciekawszym geograficznie i najpiękniejszym wybrzeżu Tajlandii w Krabi (w porze deszczowej nad Morzem Andamańskim sugerujemy wypoczynek na wyspie Koh Samui w Zatoce Tajlandzkiej) . Polecana  wyprawa dla osób wybierajacych sie w te rejony po raz pierwszy.

Cena (bez biletów lotniczych do Bangkoku) :

 • ok. 1800.-$/osoba  (hotele 4*)
 • ok. 1500.-$/osoba  (hotele 3*+)
 • ok. 1400.-$/osoba  (hotele 3*)

Mapa wycieczki Kambodża – Tajlandia:

Jest to przykładowy program podróży. Chętnie przedstawimy propozycję spełniającą konkretne zainteresowania i preferencje.

TRASA WYCIECZKI (To przykład, program jest ustalany indywidualnie, możliwa modyfikacja, stosownie do życzeń i preferenccji klienta):

BANGKOK – SIEM REAP – ANGKOR TEMPLES (UNESCO) – KHAO SOK NP – KRABI

Dzień 1   Wylot do Bangkoku

Dzień 2   BANGKOK     Przylot do Bangkoku. Przejazd na lotnisko Don Muang i zakwaterowanie w pobliskim hotelu. Odpoczynek. Polecamy spacerek po okolicach hotelu w kierunku Don Muang Market, po drodze jest wiele małych restauracyjek oferujących lokalne przysmaki .  Nocleg w Bangkoku.

Dzień 3    BANGKOK – SIEM REAP (B)   O 8 rano, przechodzimy korytarzem łaczącym hotel z lotniskiem do stanowisk odprawy na lot do Siem Reap. Wylot 09:55. Przylot o  11:00, odprawa i spotkanie z naszym kierowcą. 20 minut transferu i  zakwaterowanie w nowym Soria Moria Hotel and Spa. Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do światyń Angkoru.   Zwiedzanie świątyń Ta Prom, Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King. Po powrocie czas na Pub Street i market. Nocleg w Siem Reap.

Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą Imperium Khmerskiego. Wycieczka zaczyna się od słynnej, największej świątyni Angkor Wat. Następnie Angkor Thom – w XII wieku największe miasto świata i tajemnicza świątynia Bajon z 54 wieżami a na nich 216 wyobrażeń medytującej twarzy oraz Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider”; spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynię.  Wycieczka potrwa do zachodu słońca nad świątyniami ( około 18:00 ).

Dzień 4    BANG MEALEA – TONLE SAP (B)   Zwiedzanie świątyni położonej 70km od Siem Reap – Beng Mealea – atmosfera przypomina filmy z Indiana Jones. Po przerwie na posiłek, wyprawa nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, spokojne życie prostych ludzi, piękne krajobrazy.   Powrót do hotelu i czas na khmerski masaż oraz nocne bazary.   Nocleg w Siem Reap.

TONLE SAP – Największe jezioro w południowo-wschodniej Azji, jego powierzchnia zmienia się od 2600km2 w porze suchej – od listopada do kwietnia (głębokość wody 1 metr), do 16000km2 (głębokośc wody 10 metrów) w porze deszczowej – od czerwca do pażdziernika. Polega to na tym, że odpływ/dopływ jeziora, rzeka Tonle Sap, zmienia swój bieg w porze deszczowej i zaczyna wtłaczać wodę do jeziora z Mekongu, który w związku z silnymi opadami i topnieniem śniegów w Himalajach ma jej nadmiar. Wtedy jezioro jest największym producentem ryb słodkowodnych na świecie.   W 1997 roku system hydro-geograficzny jeziora został uznany przez UNESCO jako Rezerwat Biosfery.

Dzień 5     SIEM REAP – SURAT THANI – KHAO SOK (B)      O 10 rano transfer na lotnisko i przelot 11:55 do Bangkoku a nastepnie przelot do Surat Thani. Przylot 15:45 i spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do Parku Narodowego Khao Sok. Zakwaterowanie w domkach na drzewach.  Nocleg w Khao Sok.

Dzień 6   KHAO SOK > KRABI  (B,L)     Wycieczka po ogromnym jeziorze Cheow Laan w Parku Narodowym Khao Sok i najstarszej dżungli na naszej planecie.    Jezioro jest otoczone górami jurajskimi, 130 milionów lat temu te góry były częścią największej rafy koralowej na świecie.   Zajrzymy do jaskiń w których wciąż rosną korale. Lunch w pływającej restauracji. Można się kąpać w krystalicznej wodzie jeziora. Po wycieczce jedziemy do Krabi. Zakwaterowanie w resorcie w miasteczku Ao-Nang (centum turystyczne Krabi). Nocleg w Ao-nang.

Dzień 7-9  (B) Wypoczynek

Dzień 10 (B)

Dzień 12   KRABI – BANGKOK  (B)

Dzień 13    BANGKOK (B)    Indywidualna wycieczka po Bangkoku – do uzgodnienia. Ostatnie zakupy przed wylotem do kraju.  Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 14    przylot

Cena programu obejmuje następujące świadczenia:

 • indywidualnie organizowana prywatna wyprawa, nawet dla 2 osób
 • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami, wymienione posiłki
 • wymienione prywatne wycieczki i transfery, przeloty w Azji, opłaty lotniskowe, bilety wstepu do zwiedzanych obiektów, miejscowi przewodnicy podczas wycieczek (j. angielski). Za dodatkowa opłatą możliwa opieka polskiego pilota podczas wycieczek do światyń Angkoru.

Koszty ponoszone indywidualnie:

 • -ubezpieczenie (polecamy World Nomads Insurance),
 • -wiza do Kambodży (można wyrobić na necie)
 • -posiłki nie ujęte w programie , przewodnik zarekomenduje restauracje i pomoże zamówić potrawy,
 • -wycieczki fakultatywne,
 • -wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

SYMBOLE:      B – śniadanie, L -lunch, D – kolacja

Po więcej informacji prosimy o kontakt

KAMBODŻA-TAJLANDIA wycieczka “Skarby Kambodży i wyspy Tajlandii”

Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa; zwiedzanie świątyń w Kambodży i plażowanie na najpiękniejszym wybrzeżu Tajlandii w Krabi.

Cena dla minimum 2 uczestników:

 • ok. 1800.-$/osoba  (hotel 4*)
 • ok. 1500.-$/osoba  (hotel 3*+)
 • ok. 1400.-$/osoba  (hotel 3*)

Cena obejmuje :

 • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami,
 • wymienione wycieczki (prywatne) i transfery, przewodnik w j.angielskim (mozliwość opieki polskiego pilota, podczas wycieczek w Kambodży – za dodatkową opłatą)
 • SIM karta do kontaktu z naszym biurem po polsku
 • bilety wstępu do świątyń

Cena nie zawiera:

 • przelotów do Tajlandii
 • napoje przy posiłkach i posiłki nie ujęte w programie
 • wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

Co zabrać do Tajlandii/Kambodży?

 1. Najlepiej jak najmniej, bo nawet jeśli się czegoś zapomni, zawsze można to kupić na miejscu. Wcale to nie jest trzeci świat, np. w Tajlandii sieć 7/11 jest na każdym rogu. W Kambodży też nie brakuje supermarketów. Pralnie są tanie.
 2. W Kambodży od razu po przyjeżdzie można oddać na recepcji, rzeczy z ostatnich dni do prania – tam jest tanio i będzie do odbioru następnego dnia.
 3. Nie zabieramy pełnej torby (walizki, plecaka), zostawiając dużo, DUŻO miejsca na zakupy (dla siebie, dla rodziny i znajomych)…
 4. Jak mamy swoje ulubione bawełniane, lekkie ubranie, sandały, nakrycie głowy, strój do kąpieli i okulary przeciwsłoneczne to zabieramy. Jak nie mamy to kupimy na straganach ulicznych wyroby z najlepszej bawełny, za niewielkie pieniądze plus do wyboru najmodniejsze wzory okularów i modele zegarków (podróbki słynnych firm, prezentują sie jak oryginały i nawet działają przez rok lub dwa).
 5. Środki higieniczne i krem przeciwsłoneczny z odpowiednim filtrem KONIECZNIE, preparaty przeciw komarom są łatwo dostępne na miejscu. Aptek jest wiele z dużym wyborem medykamentów, leki sporo tańsze niż w Polsce. Szczepienia nie są wymagane.
 6. Karty płatnicze American Express, Visa i MasterCard są powszechnie honorowane w hotelach i restauracjach, bankomatów jest mnóstwo. W Kambodży najlepiej mieć dolary . Często skromne pamiątki są w cenie “one dolar”. Oprócz tego dolar jest tu praktycznie obowiązującą walutą, gdyż miejscowe pieniądze mają znaczenie tylko przy wydawaniu reszty. 1 $ = 4000 Rieli. Warto mieć przy sobie scyzoryk, latarkę.
 7. INNE: Jak lubimy dobrą kawę to zabieramy paczkę swojej ulubionej i grzałkę. Wedlowska czekolada jest tu też nie do zdobycia. To samo dotyczy dobrego żółtego sera.

 

 

POLECAMY