wycieczki KAMBODŻA-TAJLANDIA  “Skarby Kambodży i wyspy Tajlandii”

 

NAJPOPULARNIEJSZA

Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa. Zwiedzanie świątyń w Kambodży i wypoczynek na najciekawszym geograficznie i najpiękniejszym wybrzeżu Tajlandii w Krabi (w porze deszczowej nad Morzem Andamańskim sugerujemy wypoczynek na wyspie Koh Samui w Zatoce Tajlandzkiej) . Polecana  wyprawa dla osób wybierajacych sie w te rejony po raz pierwszy. 

Cena promocyjna od 1200.-US$/os

Mapa wycieczki Kambodża – Tajlandia:

Jest to przykładowy program podróży. Chętnie przedstawimy propozycję spełniającą konkretne zainteresowania i preferencje.

TRASA WYCIECZKI (To przykład, program jest ustalany indywidualnie, możliwa modyfikacja, stosownie do życzeń i preferenccji klienta):

TRASA

BANGKOK – SIEM REAP – ANGKOR TEMPLES (UNESCO) – KRABI

Dzień 1   Wylot do Bangkoku

Dzień 2   BANGKOK     Przylot do Bangkoku. Przejazd na lotnisko Don Muang i zakwaterowanie w pobliskim hotelu. Odpoczynek. Polecamy spacerek po okolicach hotelu w kierunku Don Muang Market, po drodze jest wiele małych restauracyjek oferujących lokalne przysmaki .  Nocleg w Bangkoku.

Dzień 3   SIEM REAP     Przelot do Siem Reap. Spotkanie z naszym kierowcą. 20 minut transferu i  zakwaterowanie w hotelu. Po odpoczynku polecamy spacer na słynne Pub Street. Nocleg w Siem

Dzień 4    TONLE SAP (B)   Spotkanie z przewodnikiem i wyprawa nad jezioro Tonle Sap; zobaczymy wioski na palach, spokojne życie prostych ludzi, piękne krajobrazy, lokalny rynek.   Powrót do hotelu i czas na khmerski masaż oraz nocne bazary.   Nocleg w Siem Reap.

TONLE SAP  Największe jezioro w południowo-wschodniej Azji, jego powierzchnia zmienia się od 2600km2 w porze suchej – od listopada do kwietnia (głębokość wody 1 metr), do 16000km2 (głębokośc wody 10 metrów) w porze deszczowej – od czerwca do pażdziernika. Polega to na tym, że odpływ/dopływ jeziora, rzeka Tonle Sap, zmienia swój bieg w porze deszczowej i zaczyna wtłaczać wodę do jeziora z Mekongu, który w związku z silnymi opadami i topnieniem śniegów w Himalajach ma jej nadmiar. Wtedy jezioro jest największym producentem ryb słodkowodnych na świecie.   W 1997 roku system hydro-geograficzny jeziora został uznany przez UNESCO jako Rezerwat Biosfery.

Dzień 5    SIEM REAP (B)   Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do światyń Angkoru.   Zwiedzanie świątyń Ta Prom, Angkor Wat, Bayon, Angkor Thom, Phimeanakas, Terrace of the Elephants, Terrace of Leper King. Po powrocie czas na Pub Street i market. Nocleg w Siem Reap.

ANGKOR WAT Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą Imperium Khmerskiego. Wycieczka zaczyna się od słynnej, największej świątyni Angkor Wat. Następnie Angkor Thom – w XII wieku największe miasto świata i tajemnicza świątynia Bajon z 54 wieżami a na nich 216 wyobrażeń medytującej twarzy oraz Ta Prohm, gdzie kręcono film „Tomb Raider”; spacer pośród wielkich drzew oraz gigantycznych korzeni, oplatających świątynię.  Wycieczka potrwa do zachodu słońca nad świątyniami ( około 18:00 ).

Dzień 6    SIEM REAP (B)   Spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do światyń położonych 70 km od Siem Reap, do których nie docierają tłumy, m.inn. Koh Ker – położona głęboko w dżungli.

TAJLANDIA

Dzień 7    SIEM REAP –  KRABI  (B)     Przelot do Krabi. Zakwaterowanie w resorcie w miasteczku Ao-Nang (centum turystyczne Krabi). Nocleg w Ao-nang.

Dzień 8-11  (B)

Wypoczynek w Ao-nang, Krabi. Ao-nang jest znakomita bazą nawycieczki fakultatywne do Parków Narodowych i na wysepki. Podpowiemy które warto.

Dzień 12   KRABI – BANGKOK  (B)

Przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu.

Dzień 13    BANGKOK (B)    Indywidualna wycieczka po Bangkoku – do uzgodnienia. Ostatnie zakupy przed wylotem do kraju.  Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 14    przylot

CENA od 1500.-$, zalezy od terminu (sezonu turystycznego), ilości uczestników, kategorii hoteli i inn. PROMOCJA OD 1200.-$.

Cena programu obejmuje następujące świadczenia:

 • indywidualnie organizowana prywatna wyprawa, nawet dla 2 osób
 • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami, wymienione posiłki
 • wymienione prywatne wycieczki i transfery, przeloty w Azji, opłaty lotniskowe, bilety wstepu do zwiedzanych obiektów, miejscowi przewodnicy podczas wycieczek (j. angielski).

UWAGA: Za dodatkowa opłatą możliwa opieka polskiego pilota podczas wycieczek do światyń Angkoru.

 

Koszty ponoszone indywidualnie:

 • -przeloty do/ z Bangkoku (z Warszawy od około 2400.-zł) ,
 • -ubezpieczenie (polecamy World Nomads Insurance),
 • -wiza do Kambodży (można wyrobić na necie)
 • -posiłki nie ujęte w programie , przewodnik zarekomenduje restauracje i pomoże zamówić potrawy,
 • -wycieczki fakultatywne,
 • -wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)

 

 

SYMBOLE:      B – śniadanie, L -lunch, D – kolacja

Po więcej informacji prosimy o kontakt

KAMBODŻA-TAJLANDIA wycieczka “Skarby Kambodży i wyspy Tajlandii”

Dwu-tygodniowa wycieczka objazdowo-wypoczynkowa; zwiedzanie świątyń w Kambodży i plażowanie na najpiękniejszym wybrzeżu Tajlandii w Krabi.

Cena dla minimum 2 uczestników:

 • ok. 1500.-$/osoba  (hotel 3*) od 1200.-$

Cena obejmuje :

 • zakwaterowanie w hotelach ze śniadaniami,
 • wymienione wycieczki (prywatne) i transfery, przewodnik w j.angielskim (mozliwość opieki polskiego pilota, podczas wycieczek w Kambodży – za dodatkową opłatą)
 • SIM karta do kontaktu z naszym biurem po polsku
 • bilety wstępu do świątyń

Cena nie zawiera:

 • przelotów do Tajlandii
 • napoje przy posiłkach i posiłki nie ujęte w programie
 • wydatki własne (mini barek, telefony, pranie, etc.)
Co zabrać do Tajlandii/Kambodży?

 1. Najlepiej jak najmniej, bo nawet jeśli się czegoś zapomni, zawsze można to kupić na miejscu. Wcale to nie jest trzeci świat, np. w Tajlandii sieć 7/11 jest na każdym rogu. W Kambodży też nie brakuje supermarketów. Pralnie są tanie.
 2. W Kambodży od razu po przyjeżdzie można oddać na recepcji, rzeczy z ostatnich dni do prania – tam jest tanio i będzie do odbioru następnego dnia.
 3. Nie zabieramy pełnej torby (walizki, plecaka), zostawiając dużo, DUŻO miejsca na zakupy (dla siebie, dla rodziny i znajomych)…
 4. Jak mamy swoje ulubione bawełniane, lekkie ubranie, sandały, nakrycie głowy, strój do kąpieli i okulary przeciwsłoneczne to zabieramy. Jak nie mamy to kupimy na straganach ulicznych wyroby z najlepszej bawełny, za niewielkie pieniądze plus do wyboru najmodniejsze wzory okularów i modele zegarków (podróbki słynnych firm, prezentują sie jak oryginały i nawet działają przez rok lub dwa).
 5. Środki higieniczne i krem przeciwsłoneczny z odpowiednim filtrem KONIECZNIE, preparaty przeciw komarom są łatwo dostępne na miejscu. Aptek jest wiele z dużym wyborem medykamentów, leki sporo tańsze niż w Polsce. Szczepienia nie są wymagane.
 6. Karty płatnicze American Express, Visa i MasterCard są powszechnie honorowane w hotelach i restauracjach, bankomatów jest mnóstwo. W Kambodży najlepiej mieć dolary . Często skromne pamiątki są w cenie “one dolar”. Oprócz tego dolar jest tu praktycznie obowiązującą walutą, gdyż miejscowe pieniądze mają znaczenie tylko przy wydawaniu reszty. 1 $ = 4000 Rieli. Warto mieć przy sobie scyzoryk, latarkę.
 7. INNE: Jak lubimy dobrą kawę to zabieramy paczkę swojej ulubionej i grzałkę. Wedlowska czekolada jest tu też nie do zdobycia. To samo dotyczy dobrego żółtego sera.

 

 

Zapytaj o te wycieczkę

13 + 11 =

POLECAMY